Urodomaniaczki by Hebe – kanał marki

Rozpoczęcie działalności na platformie YouTube miało na celu wzmocnienie i podkreślenie pozycji marki Hebe jako eksperta w kategorii beauty. Celem działań było również stworzenie społeczności kobiet, które interesują się  zagadnieniami urodowymi i poszukują informacji dotyczących makijażu oraz pielęgnacji. Kanał marki miał być też kolejnym miejscem do dwustronnej komunikacji z widzami, który dostarcza zarówno interesujących treści, jak i informacji o nowościach oraz ofercie produktowej Hebe.

Opis

Urodomaniaczki by Hebe to dawka inspiracji pielęgnacyjnych, makijażowych, urodowych tricków, a także nowości produktowych dostępnych w drogeriach Hebe. Za pośrednictwem kanału na YouTube marka znalazła sposób na dotarcie do nowych konsumentów i edukowanie ich. Kanał dostarcza bowiem nie tylko rozrywki, ale również sporo porad, tricków i przede wszystkim wiedzy na temat świadomej pielęgnacji i dbania o siebie. 

Cel

Wzmocnienie wizerunku marki Hebe jak eksperta beauty, dotarcie do nowej grupy potencjalnych klientów i utworzenie nowego kanału do edukowania w tematyce beauty oraz komunikowania oferty produktowej marki.

Realizacja

Aby rozszerzyć rozpoznawalność marki i wypozycjonować ją jako eksperta w zakresie beauty, należało stworzyć treści, które użytkownik będzie oglądał z wyboru. Właśnie dlatego powstał kanał marki Hebe na YouTube. Treści „branded content” dostosowane zostały do oczekiwań i zainteresowań potencjalnych odbiorców, co w dłuższej perspektywie przełożyło się również na gromadzenie zaangażowanej społeczności wokół tematyki beauty. Kanał Urodomaniaczki by Hebe to także narzędzie, które umożliwia dłuższe życie treści i odpowiednie ich pozycjonowanie (SEO). W ten sposób raz opublikowany materiał z informacją o konkretnym produkcie z oferty marki żyje kilka miesięcy, a nawet lat.

Dzięki wysokiej częstotliwości komunikacji na kanale Urodomaniaczki by Hebe i maksymalizacji czasu ekspozycji marki (efektywny watchtime) utrwalamy pożądany wizerunek marki.

Za pośrednictwem kanału marka na bieżąco komunikuje  informacje o swojej ofercie produktowej. Z odcinków widzowie, a zarazem potencjalni klienci, mogli do tej pory dowiedzieć się m.in. o dostępności produktów wegańskich czy poznać szeroką ofertę kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów Kanał pełni też funkcję wspierającą sprzedaż internetową poprzez przekierowywanie użytkowników do e-sklepu.

Treści na kanale publikowane są regularnie, a w tworzenie contentu zaangażowane zostały największe blogerki urodowe. Kanał prowadzony jest przez Alinę Rose, która znana jest ze swojego zamiłowania do kosmetyków naturalnych. Urodomaniaczki współprowadzą także twórczynie z Love and great shoes.

W odcinkach wystąpiły znane ekspertki beauty: Red Lipstick Monster, Agnieszka Grzelak, Adrianna Grotkowska, Lamakeupebella, Gosia Smelcerz czy Agnieszka Niedziałek, uznawana za autorytet w środowisku włosomaniaczek.

Powiązane
artykuły
brand v creators
BRANDS AS CREATORS
Od podstaw
Formaty na YouTube
Od podstaw
Słowniczek influencer marketingu
Od podstaw

Zapisz się na nasz newsletter i pobierz darmowego e-booka o tworzeniu kanału marek na platformie YouTube.

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

TalentMedia will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.