Korzyści płynące z influencer marketingu

Rosnąca popularność i wpływy twórców internetowych sprawiły, że influencer marketing coraz częściej wykorzystywany jest w strategiach reklamowych marek. Jakie są główne korzyści płynące z influencer marketingu?  

Reklamodawca decyduje czy chce skorzystać z jednorazowego lokowania produktu, długofalowego programu ambasadorskiego czy stałej współpracy, bądź wykorzystania wizerunku twórcy okazyjnie w tworzeniu kanału marki. Każde z tych działań może przynieść wiele korzyści przy mniejszych nakładach finansowych niż w marketingu tradycyjnym.

Koszty to jeden z powodów, dla których reklamodawcy decydują się prowadzić swoje działania reklamowe w social media.

Mimo wynagrodzenia influencerów, reklamy w internecie wymagają mniejszych nakładów finansowych od działań w tradycyjnych mediach takich jak telewizja linearna.

Influencer marketing oszczędza nie tylko pieniądze, ale również czas.

Reklamodawca nie musi przygotowywać materiałów reklamowych, organizować planu zdjęciowego, czy koordynować grafiki – odpowiednim wyeksponowaniem produktu zajmie się influencer. 

Przewagą influencer marketingu jest elastyczność i różnorodność w możliwościach współpracy

Profile influencerów docierają do sprecyzowanej grupy docelowej.

Wystarczy, że marka wybierze influencera, którego odbiorcy pasują do grupy docelowej i podejmie z nim współpracę.  Dzięki temu dotarcie nawet do bardzo wąskiego targetu będzie bardzo łatwe i skuteczne.

Influencer, który ma zbudowaną wokół siebie zaangażowaną społeczność jest dla odbiorców liderem opinii. Jego rekomendacje czy polecenia są bardziej wartościowe niż anonimowych osób w internecie. Lokowanie produktu na profilu twórcy zwiększa wiarygodność, a także wywołuje poczucie potrzeby posiadania.

Stała współpraca z influencerem pozwoli także uczynić z niego ambasadora, który odruchowo kojarzyć się będzie z daną marką. Im dłuższa współpraca, tym bardziej influencer będzie kojarzony z marką, polecający jej produkty ze względu na ich jakość, nie umowę. Dotarcie do interesującej nas grupy docelowej ułatwi zbudowanie wokół firmy zaangażowanej społeczności, aktywnie uczestniczącej w życiu marki. 

Dzięki szerokim możliwościom współpracy każda marka może wykorzystać influencer marketing w swojej strategii.

Najważniejszym etapem jest wybór influencera, który pasuje do wizerunku naszej firmy.  Po decyzji odnośnie idealnego twórcy wystarczy wybrać formę współpracy i cieszyć się korzyściami płynącymi z influencer marketingu. Jeżeli szukasz rozwiązań, które zmaksymalizują zyski płynące z influencer marketingu warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji.

Agencja influencer marketingu TalentMedia posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu pojedynczych kampanii, a także całych strategii dla największych marek.

Powiązane
artykuły
Czym jest i jak wykorzystać influencer marketing
Czym jest i jak wykorzystać influencer marketing
influencer marketing | kampania
4 najskuteczniejsze rodzaje współprac z influencerami, które wciąż nie są popularne
influencer marketing | kampania
Pobierz bezpłatny e-book

Pobierz bezpłatny e-book, w którym zawarliśmy nasze know-how i doświadczenie z produkcji kilkunastu kanałów dla topowych marek – w tym numeru 1 – “Studio Tymbark”.

W środku: kompletny poradnik, praktyczne wskazówki, wypowiedzi ekspertów (strategów, producentów i marketerów), najnowsze trendy oraz case studies.

Wprowadź swój adres e-mail, aby otrzymać e-book.

BRANDS AS CREATORS

Jak powstają najlepsze kanały marek na YouTube

Pobierz bezpłatny e-book i dowiedz się, jak gromadzić widownię wokół swojej marki i tworzyć komunikację marketingową oglądaną z wyboru.

Pobierz
Pobierz e-book