Urodomaniaczki by Hebe – kanał marki. Wykorzystanie beauty influencerek.

Rozpoczęcie działalności na platformie YouTube miało na celu wzmocnienie i podkreślenie pozycji marki Hebe jako eksperta w kategorii beauty. Celem działań było również stworzenie społeczności kobiet, które interesują się  zagadnieniami urodowymi i poszukują informacji dotyczących makijażu oraz pielęgnacji. Kanał marki miał być też kolejnym miejscem do dwustronnej komunikacji z widzami, który dostarcza zarówno interesujących treści, jak i informacji o nowościach oraz ofercie produktowej Hebe. W celu wzmocnienia przekazu zaangażowane zostały inlfuencerki branży beauty.

Opis

Urodomaniaczki by Hebe to dawka inspiracji pielęgnacyjnych, makijażowych, urodowych tricków, a także nowości produktowych dostępnych w drogeriach Hebe. Za pośrednictwem kanału na YouTube marka znalazła sposób na dotarcie do nowych konsumentów i edukowanie ich. Kanał dostarcza bowiem nie tylko rozrywki, ale również sporo porad, tricków i przede wszystkim wiedzy na temat świadomej pielęgnacji i dbania o siebie. 

Cel

Wzmocnienie wizerunku marki Hebe jak eksperta beauty, dotarcie do nowej grupy potencjalnych klientów i utworzenie nowego kanału do edukowania w tematyce beauty oraz komunikowania oferty produktowej marki.

Realizacja

Aby rozszerzyć rozpoznawalność marki i wypozycjonować ją jako eksperta w zakresie beauty, należało stworzyć treści, które użytkownik będzie oglądał z wyboru. Właśnie dlatego powstał kanał marki Hebe na YouTube. Treści „branded content” dostosowane zostały do oczekiwań i zainteresowań potencjalnych odbiorców, co w dłuższej perspektywie przełożyło się również na gromadzenie zaangażowanej społeczności wokół tematyki beauty. Kanał Urodomaniaczki by Hebe to także narzędzie, które umożliwia dłuższe życie treści i odpowiednie ich pozycjonowanie (SEO). W ten sposób raz opublikowany materiał z informacją o konkretnym produkcie z oferty marki żyje kilka miesięcy, a nawet lat.

Dzięki wysokiej częstotliwości komunikacji na kanale Urodomaniaczki by Hebe i maksymalizacji czasu ekspozycji marki (efektywny watchtime) utrwalamy pożądany wizerunek marki.

Za pośrednictwem kanału marka na bieżąco komunikuje  informacje o swojej ofercie produktowej. Z odcinków widzowie, a zarazem potencjalni klienci, mogli do tej pory dowiedzieć się m.in. o dostępności produktów wegańskich czy poznać szeroką ofertę kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów Kanał pełni też funkcję wspierającą sprzedaż internetową poprzez przekierowywanie użytkowników do e-sklepu.

Treści na kanale publikowane są regularnie, a w tworzenie contentu zaangażowane zostały największe blogerki urodowe. Kanał prowadzony jest przez Alinę Rose, która znana jest ze swojego zamiłowania do kosmetyków naturalnych. Urodomaniaczki współprowadzą także twórczynie z Love and great shoes.

W odcinkach wystąpiły znane ekspertki beauty: Red Lipstick Monster, Agnieszka Grzelak, Adrianna Grotkowska, Lamakeupebella, Gosia Smelcerz czy Agnieszka Niedziałek, uznawana za autorytet w środowisku włosomaniaczek.

Powiązane
artykuły
brand v creators
BRANDS AS CREATORS
Od podstaw
Formaty na YouTube
Od podstaw
Słowniczek influencer marketingu
Od podstaw
Pobierz bezpłatny e-book

Pobierz bezpłatny e-book, w którym zawarliśmy nasze know-how i doświadczenie z produkcji kilkunastu kanałów dla topowych marek – w tym numeru 1 – “Studio Tymbark”.

W środku: kompletny poradnik, praktyczne wskazówki, wypowiedzi ekspertów (strategów, producentów i marketerów), najnowsze trendy oraz case studies.

Wprowadź swój adres e-mail, aby otrzymać e-book.

BRANDS AS CREATORS

Jak powstają najlepsze kanały marek na YouTube

Pobierz bezpłatny e-book i dowiedz się, jak gromadzić widownię wokół swojej marki i tworzyć komunikację marketingową oglądaną z wyboru.

Pobierz
Pobierz e-book